Reklama
Reklama

Rusza remont trasy S11 Poznań - Kórnik. Będą utrudnienia!

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Jak informuje dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie podpisana została umowa na remont około 12 kilometrowego odcinka S11 od węzła Krzesiny do węzła Kórnik Północ. Prace mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu, ale prace przygotowawcze mogą trwać już od środy.

Wykonawca firma Colas Polska Sp. z o.o. na realizację zadania ma 120 dni od daty podpisania umowy. Wartość prac to ponad 32 mln zł brutto. Plac budowy został przekazany i od jutra rozpoczną się prace przygotowawcze związane z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu, natomiast sam remont powinien rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Prace będą prowadzone na jednej jezdni, a na drugiej ruch będzie się odbywał dwukierunkowy na określonych odcinkach. Kierowców prosimy o szczególną ostrożność - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W ramach remontu odcinka S11 wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, remont cząstkowy nawierzchni,wymiana warstwy wiążącej na określonych odcinkach, wymiana warstwy ścieralnej na długości całego odcinka, uzupełnienie i wymiana oznakowania poziomego i pionowego.

Jednocześnie informujemy, że w celu zminimalizowania utrudnień związanych z prowadzonymi remontami przez różnych zarządców dróg Wykonawca rozpocznie prace od węzła Kórnik Północ - dodaje GDDKiA.

Przypominamy, że od końca czerwca trwa remont na jezdni wjazdowej do Poznania na odcinku od węzła autostradowego Krzesiny do wiaduktu nad torami w rejonie Franowa. Remont ma się zakończyć na początku sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro