Reklama

Na ulicy Hetmańskiej od dziś trzeba jeździć wolniej. Ma być bezpieczniej

fot. ZDM
fot. ZDM

Już od dzisiaj na kolejnym odcinku ul. Hetmańskiej zmieniona została dopuszczalna prędkość z 70 do 50 km/h. To część zmian, które mają poprawić bezpieczeństwo w rejonie ulicy, na której często dochodziło do niebezpiecznych i tragicznych zdarzeń.

Rano zostały ustawione stosowane znaki.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Od poniedziałku pomiędzy ulicami Rolną i Dmowskiego można jeździć maksymalnie 50 km/h. Jako, że część z prowadzących samochody może tego nie respektować - jeszcze w tym tygodniu, w rejonie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Kolejowej, wyznaczone zostanie stanowisko do kontroli policyjnej - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Ponadto w najbliższym czasie, w porozumieniu z MIR i MPK, Zarząd Dróg Miejskich przeprogramuje sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Kolejowej w tryb całodobowy. Trwają też konsultacje z Generalną Inspekcją Transportu Drogowego w sprawie możliwości zainstalowania fotoradaru w ciągu ul. Hetmańskiej - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro