Reklama
Reklama

Będą "gruntować cnoty niewieście" przed poznańskim Kuratorium Oświaty

fot. Gruntujemy Cnoty Niewieście FB
fot. Gruntujemy Cnoty Niewieście FB

Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek o 18.00.

Plany ministra edukacji Przemysława Czarnka zakładające "wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny, m.in. przez właściwą organizację zajęć edukacyjnych wychowania do życia w rodzinie", "kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie", działanie na rzecz "szerszego udostępnienia kanonu edukacji klasycznej" oraz edukacji ekologicznej nie podobają się wielu Polakom.

Sytuację pogorszył doradca ministra dr Paweł Skrzydlewski, który w jednym z wywiadów przyznał, że obecnie w kulturze obserwowane jest zepsucie duchowe kobiety, należy więc rozwijać cnotę, kłaść nacisk na "właściwe wychowanie kobiet" poprzez m.in. "ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich".

- Mówimy STOP #LexCzarnek, indoktrynacji uczennic i uczniów, politycznemu sterowaniu szkołami wszelkimi metodami z prawem karnym włącznie (patrz: kuratorzy-prokuratorzy i "przestępstwa edukacyjne"), ciepłym dyrektorskim posadom dla fanatyków religijnych, sprowadzaniu samorządów do roli woźnych i centralizacji systemu. STOP pisowskiej cenzurze prewencyjnej dyskwalifikującej organizacje pozarządowe i kagańcowi na szkoły niepubliczne. STOP urabianiu młodzieży na narodowo-katolicką modłę!!! - grzmią organizatorzy wydarzenia.

Każdy może się przyłączyć do "gruntowania cnót niewieścich". Poznańskie spotkanie rozpocznie się o 18.00 przed siedzibą kuratorium, a więc przed wejściem do Urzędu Wojewódzkiego przy Al. Niepodległości. Organizatorami są Pokolenie KOD i Protest z Wykrzyknikiem.

- Podczas naszego wydarzenia odbędzie się mały happening. Przynieś swój tekturowy transparent (WAŻNE!) z ulubioną cnotą lub hasłem - pokaż swoje ugruntowanie obrazowo, dosadnie i szczerze. Z tych kartonów wspólnie zbudujemy makietę MEiN - żałosny symbol tekturowego fundamentu naszego państwa. Zgodnie z założeniami edukacyjnymi gruntujmy nasze cnoty. Na pierwszy ogień pójdą: Wiedza, Solidarność, Siła, Odwaga, Determinacja oraz Bunt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro