Reklama
Reklama

Szkoły przygotowują się na powrót uczniów. Trwają wakacyjne remonty

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Choć ze względu na nieobecność uczniów w związku z pandemia koronawirusa wiele szkolnych remontów zostało wykonanych już wcześniej rozpoczęcie wakacji to tradycyjnie początek intensywnych prac budowlanych i remontowych.

W roku 2021 roku na modernizacje, remonty oraz wyposażenie szkół i placówek oświatowych zaplanowano blisko 30 mln zł (z czego prawie 4,5 mln zł pochodzi z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego). Wiele zadań realizowanych będzie właśnie w czasie wakacji.

W niemal wszystkich szkołach i przedszkolach latem prowadzone są lub będą prace remontowe i konserwacyjne. Wyjątkiem są placówki, które już takie przedsięwzięcia poczyniły. W planach są m.in. remonty łazienek, posadzek w salach lekcyjnych i na korytarzach, instalacji wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania; modernizacja dziedzińców, boisk i placów zabaw; wymiana stolarki okiennej i drzwiowej; naprawy dachów, instalacji elektrycznych i oświetlenia czy modernizacje kotłowni - informują miejscy urzędnicy.

Do tego należy dodać modernizację bazy sportowej oraz placów gier i zabaw. W 16 szkołach i przedszkolach zaplanowane są zadania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Część prac już przeprowadzono, pozostała część będzie realizowana w czasie wakacji

W 2021 roku kontynuowany jest program termorenowacji, obejmujący m.in. ocieplenie ścian i dachów budynków, wykonanie nowych elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację kotłowni i instalacji grzewczych. Poniesione nakłady na ten cel wyniosły ponad 2 mln zł - dodają urzędnicy i przypominają, że cały czas trwają również większe przedsięwzięcia.

Tu wymienia się między innymi: rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej, budowę łącznika w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Tarnowskiej, modernizację budynków III LO przy ul. Strzeleckiej czy budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Baranowskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro