Reklama
Reklama

Uwaga na burze z gradem. Dla Poznania i powiatu poznańskiego ostrzeżenie nawet II stopnia!

Czerwcowa nawałnica w Poznaniu, zdjęcie ilustracyjne | fot. Jaś Fasola

Poznański Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia dotyczące wystąpienia burz, deszczu, silnego wiatru i lokalnie gradu.

Ostrzeżenie obowiązuje w sobotę w całej Wielkopolsce. W powiatach: gostyńskim, jarocińskim, kaliskim, Kaliszu, kępińskim, kolskim,Koninie, konińskim, krotoszyńskim, ostrowskim, ostrzeszowskim, pleszewskim, rawickim i tureckim - to ostrzeżenie pierwszego stopnia. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW obowiązującym od godziny 12:00 do 24:00.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80%.

W pozostałych powiatach - również w Poznaniu i powiecie poznańskim od godziny 11:00 do 22:00 obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad - informuje IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 70%.

Ostrzeżenie "2 stopnia" oznacza, że burza jaka może przejść nad Wielkopolską będzie skutkowała większymi niż zazwyczaj w czasie burz opadami deszczu i porywami wiatru. Klasyfikacja burz ma 3 stopnie - najgroźniejsze burze klasyfikowane są jako 3 stopnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro