Reklama
Reklama

Lech Poznań zaprezentował koszulki na sezon stulecia. Wyprodukowano je z plastikowych butelek

fot. lechpoznan.pl

Lech Poznań zaprezentował nowe stroje meczowe.

Po raz czwarty "meczówki" Kolejorza przygotowano we współpracy z włoską firmą Macron. Na trykocie, oprócz niebiesko-białych barw, znalazły się złote elementy oraz daty 1922 i 2022. Motyw ozdobny stanowią prążki, znajdujące się na froncie koszulki.

Koszulki zostały wyprodukowane z tzw. eco-softlock, czyli tkaniny wykonanej w 100% z przetworzonego plastiku i posiadającej certyfikat Global Recycled Standard.

- Oprócz uczczenia wyjątkowej rocznicy, jaką jest stulecie klubu, pokazujemy, że myślimy nie tylko o przeszłości, ale również o przyszłości. Chcemy dbać o nasze środowisko, troszczyć się o to co nas otacza, dlatego koszulki na sezon 2021/22 są wykonane w 100% z materiału pozyskanego z półlitrowych plastikowych butelek poddanych recyklingowi. Jedna "meczówka" to trzynaście takich butelek - powiedział Marcin Wierzejewski, dyrektor handlu Lecha Poznań.

Na sezon 2021/22 przygotowane zostały dwa zestawy strojów. Pierwszy to niebieski, drugi jest biały, z kolei trzeci komplet koszulek w odcieniu czerni jest taki, jak w poprzednim roku. Koszulki można już nabywać w oficjalnym sklepie Kolejorza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro