Reklama

Warta Poznań pozyskała piłkarza Legii Warszawa

fot. Klaudia Berda / Warta Poznań
fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Konrad Matuszewski będzie w sezonie 2021/22 reprezentować barwy Warty Poznań.

Niespełna 20-letni gracz został pozyskany z Legii Warszawa. Poprzedni sezon spędził na boiskach Fortuna 1 Ligi, gdzie rozegrał 28 spotkań w barwach Odry Opole.

Lewy obrońca w czwartek przechodził badania medyczne, po których podpisał kontrakt z Wartą, ważny do czerwca 2024 roku.

- Od dłuższego czasu szukaliśmy na polskim rynku lewego obrońcy i Konrad był dla nas numerem jeden do pozyskania. Cieszymy się, że dosyć sprawnie udało się poprowadzić rozmowy i podpisać umowę transferu definitywnego z Legii Warszawa. Konrad związał się z nami kontraktem na 3 lata i cieszymy się z tego. Tym bardziej, że przez dwa sezony będzie mógł występować jako młodzieżowiec. To kolejny zawodnik z rocznika 2001, wzmacniający Wartę w tym oknie transferowym. Głęboko wierzymy w to, że podniesie rywalizację na lewej stronie obrony i da nam odpowiednią jakość - powiedział Robert Graf, dyrektor sportowy Warty.

- Warta Poznań była mną poważnie zainteresowana i cieszę się, że trafiłem do Klubu. Przyszedłem po to, żeby wejść na szczebel Ekstraklasy, móc się dalej rozwijać i rywalizować z najlepszymi. Wiem, jaki wynik osiągnęła drużyna w poprzednim sezonie i wiele słyszałem o dobrej atmosferze, która panuje w zespole. Podpisując kontrakt na 3 lata liczę na to, że szybko się zaaklimatyzuję, będę się tutaj po prostu dobrze czuł i pomogę drużynie walczyć o jak najwyższe cele i osiągać jak najlepsze wyniki. Na pewno jest jakaś różnica między I ligą i Ekstraklasą, ale jestem pewny swego i myślę, że razem z pomocą trenerów i kolegów z drużyny uda mi się wkomponować w zespół i przeskok nie będzie dla mnie za bardzo odczuwalny - podsumował Matuszewski.

Matuszewski o miejsce w składzie będzie rywalizować przede wszystkim z Jakubem Kiełbem. Zawodnik posiada oczywiście status młodzieżowca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro