Reklama
Reklama

Utonięcie 2-latka w Antoninie: dziecko było w samej pieluszce, matka pod wpływem alkoholu

fot. wlkp24.info
fot. wlkp24.info

Znanych jest więcej szczegółów tragicznej sprawy.

Od rana informujemy o tragedii, jaka rozegrała się nad jeziorem Szperek w Antoninie. Z wody wyciągnięto tam około 2-letniego chłopca. Przez około 2 godziny prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową, ale nie przyniosła ona rezultatu. Stwierdzono zgon dziecka. Nad wodą nie było opiekuna malucha. Dopiero policjanci dotarli do jego rodziców, którzy przebywali w jednym z domków na terenie ośrodka wypoczynkowego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak podaje portal wlkp24.info, rodzina pochodzi z Ukrainy. W Antoninie przebywa na wakacjach. Sprawdzono trzeźwość rodziców. Ojciec jest trzeźwy, natomiast u matki stwierdzono około promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z relacji Gazety Wyborczej wynika, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia dziecka na utratę życia i nieumyślnego spowodowania śmierci. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która ma odpowiedzieć na pytanie co było bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca.

Dziecko unoszące się na tafli wody zauważył jeden ze spacerowiczów około 7.00 rano. Natychmiast powiadomił służby. Teraz wyjaśniane będzie, jak to się stało, że dziecko samo pojawiło się nad wodą. Dziecko było w samej pieluszce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro