Reklama

Można zaszczepić się J&J w POSUM. Bez rejestracji

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Do 19.00 na chętnych czekają medycy.

Szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson rozpoczęły się w czwartek rano. To kolejna możliwość, by przyjąć szczepionkę w Poznaniu bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Każdy chętny może pojawić się w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych i otrzyma dawkę szczepionki.

- Przez cały czas w POSUM można również rejestrować się na szczepienie innymi preparatami - dostępne są szczepionki firm Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca. W przypadku tej ostatniej można również zadzwonić do przychodni, by przyspieszyć - zgodnie z zaleceniami producenta - szczepienie drugą dawką - wyjaśniają miejscy urzędnicy.

- Niezależnie od rodzaju szczepionki, każda z nich przechodzi staranne badania i może być podana wyłącznie po dopuszczeniu do obrotu przez wyspecjalizowane instytucje. Badania wykonywane są według najwyższych standardów bezpieczeństwa. Szczepionki, tak jak pozostałe produkty lecznicze, przed wprowadzeniem na rynek wymagają uzyskania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu - a wymagania dotyczące ich rejestracji są bardzo rygorystyczne. Szczepionki są skuteczne również w przypadku wariantu Delta koronawirusa. Ta odmiana jest znacznie bardziej zaraźliwa, ale po badaniu i analizie ponad 14 tys. przypadków naukowcy są w stanie stwierdzić, że szczepionki są najbardziej skutecznym rozwiązaniem ograniczającym ryzyko transmisji kolejnych wariantów wirusa SARS-CoV-2 - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro