Reklama
Reklama

W Poznaniu zatrzymano pedofila. "Namówił 13-latkę do wykonania innej czynności seksualnej"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Kontaktował się także z innymi dziewczynkami.

- Sprawa miała swój początek pod koniec kwietnia, kiedy do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zgłosiła się matka 13-letniej dziewczynki. Kobieta poinformowała, że w związku z niezrozumiałym zachowaniem córki i wynikłym z tego konfliktem, zajrzała do jej komputera i znalazła tam niepokojące treści. Okazało się, że za pośrednictwem komunikatora internetowego z dziewczynką kontakt nawiązał dorosły mężczyzna. Podczas prowadzonej korespondencji skutecznie namówił ją do wykonania czynności seksualnych, a następnie przesłania mu swoich zdjęć - informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Sprawcę szybko namierzyli policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu. Okazało się, że to 24-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego pracujący w Poznaniu. To w naszym mieście, w miejscu pracy, został zatrzymany 6 lipca. Wcześniej nie był karany przez policję.

- Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim i przyznał się do niego. Składając wyjaśnienia nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć motywów swojego działania. Decyzją sądu, na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Koninie, 24-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące - dodaje.

Zabezpieczono komputery 13-latki oraz 24-latka. Z już zgromadzonych dowodów wynika, że dziewczynka nie była jedyną ofiarą pedofila. - Zatrzymany 24-latek kontaktował się także z innymi dziewczynkami. Ich tożsamość jest ustalana przez policjantów. Lista zarzutów i zatrzymanych pedofilów również nie jest zamknięta. Pracując nad sprawą policjanci wpadli na trop kolejnych sprawców tzw. groomingu. Ich zatrzymanie jest kwestią czasu - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro