Reklama
Reklama

Burze nie omijają Wielkopolski: zerwane dachy, powalone drzewa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Marcin Staszak / archiwum

Gwałtowne burze przechodzą m.in. nad Śląskiem, ale nie ominęły też naszego województwa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami dla Wielkopolski, o czym już informowaliśmy. Choć w samym Poznaniu nie pada, na południu i wschodzie regionu sytuacja wygląda zupełnie inaczej. - W tej chwili obsługujemy około 30 interwencji związanych z burzami. Głównie w powiatach ostrowskim, kępińskim i kolskim - mówi nam dyżurny wielkopolskich strażaków.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

W powiecie ostrowskim silny wiatr zerwał dachy z dwóch budynków gospodarczych. W tym samym powiecie doszło do pożaru budynku jednorodzinnego, ale nie wiadomo, czy to piorun był powodem pojawienia się ognia w obiekcie. Nikt nie ucierpiał. - Zgłoszenia dotyczą głównie zalanych piwnic, powalonych drzew - dodaje.

- Z południa na północ regionu przemieszczają się burze z nawalnymi opadami deszczu i gradem. Miejscami możliwe kumulacje opadów do 40-60 mm/h. Niewykluczone lokalne zalania. Możliwe porywy wiatru do 120 km/h - informuje IMGW w najnowszym komunikacie dla wschodnich powiatów Wielkopolski.

Ostrzeżenia dla Wielkopolski dotyczące burz są ważne do 6.00 rano w czwartek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro