Reklama
Reklama

Uwaga na burze z ulewami i gradem. IMGW wydało ostrzeżenie nawet III stopnia!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. nDobrze
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. nDobrze

Poznański Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie drugiego i trzeciego stopnia dotyczące wystąpienia burz, deszczu, silnego wiatru i lokalnie gradu.

Ostrzeżenie II stopnia obowiązuje w niemal całej Wielkopolsce w środę od godziny 12:00 do godziny 6:00 w czwartek. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h. Miejscami grad. Istnieje prawdopodobieństwo 30% lokalnych opadów do 90 mm i porywów wiatru do 120 km/h - czytamy w komunikacie. W związku z dynamiczną sytuacją ostrzeżenie może być aktualizowane - dodaje IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 85%.

Dla kilku powiatów wydano ostrzeżenie III stopnia. To powiaty: kaliski, Kalisz, kępiński, kolski, ostrzeszowski i turecki. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 50 mm do 60 mm, lokalnie do 90 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad - czytamy w ostrzeżeniu, które obowiązuje dziś od godziny 13:00 do czwartku do godziny 8:00.

Ostrzeżenie "2 stopnia" oznacza, że burza jaka może przejść nad Wielkopolską będzie skutkowała większymi niż zazwyczaj w czasie burz opadami deszczu i porywami wiatru. Klasyfikacja burz ma 3 stopnie - najgroźniejsze burze klasyfikowane są jako 3 stopnia.

Przypominamy, że również do dziś do godziny 20:00 obowiązuje w całej Wielkopolsce ostrzeżenie II stopnia o upałach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro