Reklama
Reklama

Grunwaldzka: zmiany w organizacji ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Na Grunwaldzkiej dojdzie do zmian w organizacji ruchu.

Ma to związek z postępującymi pracami przy realizacji III etapu budowy drogi rowerowej. Od czwartku (15 lipca) zmieni się organizacja ruchu między ulicami Babimojską a Bolkowicką.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Planowane zmiany, wynikające z przebudowy chodnika i budowy drogi rowerowej, będą dotyczyć południowej jezdni ul. Grunwaldzkiej, prowadzącej w kierunku centrum miasta. Na odcinku, na którym prowadzone będą te prace, zmotoryzowani będą mogli poruszać się jak dotąd dwoma pasami, a wykonawca zapewni dojście i dojazd do posesji, jednak obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się. Na trzecim, zewnętrznym pasie jezdni, służącym do tej pory do parkowania równoległego, wygrodzony zostanie tymczasowy korytarz dla pieszych - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W trakcie robót na tym odcinku ul. Grunwaldzkiej, gdy tylko będzie to możliwe, na swoje dotychczasowe miejsce wróci przystanek autobusowy "Węgorka", przesunięty w maju o około 60 metrów, za ul. Babimojską.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro