Reklama

W Poznaniu wielkiej ulewy nie było, ale nawałnice nie oszczędziły Wielkopolski

Zalany cmentarz w Trzemesznie | fot. gniezno24.com
Zalany cmentarz w Trzemesznie | fot. gniezno24.com

Ponad 100 interwencji strażaków.

W poniedziałek gwałtowne ulewy przeszły także nad naszym regionem. - Mieliśmy dokładnie 107 interwencji związanych z ulewami i wiatrem. Głównie z okolic Koła, Wągrowca, Piły, Gniezna, Kępna - mówi nam dyżurny wielkopolskich strażaków. - Nikt nie ucierpiał. Przede wszystkim były to interwencje związane z podtopieniami i połamanymi drzewami - dodaje.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

W całym kraju odnotowano w ciągu ostatniej doby prawie 2000 interwencji związanych ze zjawiskami atmosferycznymi - najwięcej na Pomorzu i Mazowszu. Trzeba było ewakuować kilka obozów harcerskich. W Warszawie nie mogły lądować samoloty, które przekierowano na inne lotniska, a na kolei doszło do uszkodzenia trakcji.

Obecnie burze przechodzą nad Warszawą. W Wielkopolsce dziś aura ma być spokojniejsza. Przynajmniej pod względem burz. Ale w całej Polsce będziemy mieć do czynienia z upałem. Także w środę.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro