Reklama
Reklama

Od wtorku wdrażanie SPP na Kolejowej. Docelowo ulica zostanie przebudowana

fot. ZDM
fot. ZDM

Trwa wdrażanie Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu.

O ile planów nie pokrzyżuje pogoda, to we wtorek i środę prace będą kontynuowane na ul. Kolejowej. Do tej pory nową organizację wdrożono na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Potockiej, teraz pora na pozostałe fragmenty. Z uwagi na długość ul. Kolejowej i zakres robót podzielone zostaną one na dwa etapy. We wtorek 13 lipca wykonawcy oznakowania pojawią się na odcinku od ul. Potockiej do ul. Mottego, a kolejnego dnia będą działać na fragmencie od ul. Mottego do Gąsiorowskich.

Ulica pozostanie dwukierunkowa. W kilku miejscach zmieni się jednak sposób parkowania, co ma poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach.

- Po zachodniej stronie ul. Kolejowej zaparkować można będzie na miejscach równoległych od skrzyżowania z ul. Potockiej do budynku przy ul. Kolejowej 30. Dalej na północ, aż do skrzyżowania z ul. Mottego wyznaczone zostaną prostopadłe miejsca postojowe. Po stronie wschodniej odcinek od ul. Potockiej do wysokości budynku przy ul. Kolejowej 19/21 pozostanie wyłączony z parkowania. Natomiast od tego miejsca do ul. Mottego wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

- Pomiędzy ul. Mottego i Calliera po zachodniej stronie ul. Kolejowej parkowanie będzie się odbywać na miejscach prostopadłych, natomiast od ul. Calliera do ul. Granicznej na miejscach równoległych. Fragment od ul. Kanałowej do ul. Gąsiorowskich to ponownie parkowanie prostopadłe. Po przeciwnej stronie ulicy postój będzie dozwolony jedynie na wysokości ul. Kolejowej 5, na miejscach równoległych. Na całej ul. Kolejowej wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na skrzyżowaniach z ulicami: Kanałową, Graniczną, Calliera, Mottego i Karwowskiego utrzymane zostanie pierwszeństwo przejazdu ul. Kolejową. Miejsca wykorzystywane do parkowania położone w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowań i przejść dla pieszych będą zlikwidowane - dodają urzędnicy.

Prace na obu odcinkach powinny potrwać po jednym dniu, o ile na przeszkodzie nie stanie deszcz.

Co ważne, docelowo Kolejowa ma być całkowicie przebudowana, co wpłynie na zakres wtorkowych i środowych prac - zmiany mają zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu. - Oznacza to, że na tym etapie nie będą montowane m. in. słupki U12c, czy stojaki rowerowe, które mogłyby ulec zniszczeniu podczas prowadzenia prac budowlanych. Oznakowanie poziome zostanie wykonane w technologii cienkowarstwowej farbą na nawierzchni bitumicznej na odcinku od ul. Mottego do ul. Gąsiorowskich oraz na chodnikach. Na kostce kamiennej zostanie zastosowana technologia spray-plastik - tłumaczy ZDM.

Kierowcy muszą pamiętać o przeparkowaniu samochodów, inaczej zostaną one odholowane na koszt właścicieli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro