Reklama
Reklama

Dni Pary na Maltance już w weekend: na trasę wyjedzie "Borsuk"

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

To parowóz Borsig Bn2t, zwany Borsukiem lub - bardziej pieszczotliwie - Agusią.

"Borsuk" został wyprodukowany w Zakładach Augusta Borsiga w Berlinie w 1925 roku. Pełnił służbę w majątku ziemskim w Obrzycku, a po wojnie w Zakładach Chemicznych w Chorzowie, gdzie później został... pomnikiem. Przekazany Poznańskiemu Klubowi Modelarzy Kolejowych, został odbudowany i - w 1999 roku - skierowany do eksploatacji. Obecnie jest ozdobą taboru wykorzystywanego na Maltance.

W weekend znów będzie okazja, by go zobaczyć - to za sprawą kolejnych Dni Pary.

Kolejka Parkowa Maltanka kursuje codziennie - w dni robocze jeździ co godzinę, a w soboty i niedziele - co pół godziny. Przejażdżka stanowi atrakcję samą w sobie, ale ciuchcią można również dojechać - bez stania w korkach! - na Termy Maltańskie (stacja Ptyś) oraz do Nowego Zoo (stacja Zwierzyniec) - przypomina Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Przypominamy, że w soboty i niedziele Kolejka Parkowa Maltanka kursuje w godzinach od 10.00 do 19.00. Tradycyjnie już parowóz będzie wyjeżdżał na szlak ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później - ze stacji Zwierzyniec Pozostałe kursy realizowane będą lokomotywą spalinową - dodaje.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro