Reklama
Reklama

Ostatni pacjenci w piątek opuszczą szpital tymczasowy na MTP

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Szpital przejdzie w "tryb pasywny".

Po miesiącach przyjmowania pacjentów zakażonych koronawirusem, poznański szpital tymczasowy przestanie działać. Nie oznacza to jednak, że zostanie zlikwidowany. Jak podaje TVP Poznań, decyzję o przejściu w tryb pasywny podjęto w konsultacji z wojewodą Michałem Zielińskim.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W piątek na MTP przebywa 9 pacjentów. Do końca dnia trafią do innych placówek - głównie do szpitala MSWiA w Poznaniu, w którym obecnie funkcjonuje najwięcej łóżek covidowych w regionie - nieco ponad 100.

Szpital na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie zamknięty, ale zostaną w nim cały sprzęt czy leki niezbędne do walki z Covid-19. W przypadku pogorszenia sytuacji pandemicznej, będzie go można ponownie uruchomić i zacząć w nim leczyć pacjentów.

Przypomnijmy, że szpital tymczasowy zaczął działać 1 lutego. Przyjął tysiące pacjentów. W najbardziej krytycznym momencie jednocześnie leżało tu 350 zakażonych koronawirusem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro