Reklama
Reklama

Ostatni pacjenci w piątek opuszczą szpital tymczasowy na MTP

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Szpital przejdzie w "tryb pasywny".

Po miesiącach przyjmowania pacjentów zakażonych koronawirusem, poznański szpital tymczasowy przestanie działać. Nie oznacza to jednak, że zostanie zlikwidowany. Jak podaje TVP Poznań, decyzję o przejściu w tryb pasywny podjęto w konsultacji z wojewodą Michałem Zielińskim.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W piątek na MTP przebywa 9 pacjentów. Do końca dnia trafią do innych placówek - głównie do szpitala MSWiA w Poznaniu, w którym obecnie funkcjonuje najwięcej łóżek covidowych w regionie - nieco ponad 100.

Szpital na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie zamknięty, ale zostaną w nim cały sprzęt czy leki niezbędne do walki z Covid-19. W przypadku pogorszenia sytuacji pandemicznej, będzie go można ponownie uruchomić i zacząć w nim leczyć pacjentów.

Przypomnijmy, że szpital tymczasowy zaczął działać 1 lutego. Przyjął tysiące pacjentów. W najbardziej krytycznym momencie jednocześnie leżało tu 350 zakażonych koronawirusem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro