Reklama

Na Grunwaldzkiej powstanie kolejna sygnalizacja świetlna

fot. ZDM
fot. ZDM

Ma ułatwić wyjeżdżanie wozów strażackich z jednostki.

- Komenda straży pożarnej przy ul. Grunwaldzkiej zlokalizowana jest w sąsiedztwie budynków szpitala klinicznego im. Heliodora Święcickiego. Wyjazd na ul. Grunwaldzką odbywa się przez bramę, co ogranicza widoczność pieszych i pojazdów - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji, a stara, dotychczas istniejąca sygnalizacja, od dawna jest wyłączona. - Aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym i kierowcom poruszającym się ul. Grunwaldzką oraz ułatwić wyjazd wozów gaśniczych, powstanie w tym miejscu nowa sygnalizacja, uzupełniona o dodatkowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu - dodaje.

Sygnalizatory zostaną zamontowane nad jezdniami ulicy Grunwaldzkiej, a także przy przejściu dla pieszych i przejeździe rowerowym. Czerwone światło dla pieszych, kierowców, motorniczych i rowerzystów będzie włączane przez strażaków - w ich dyżurce znajdzie się specjalny przycisk. Wówczas wozy strażackie będą mogły spokojnie wyjechać na interwencję.

- W tzw. fazie oczekiwania, czyli pomiędzy kolejnymi wyjazdami wozów gaśniczych, sygnalizacja dla uczestników ruchu na ul. Grunwaldzkiej będzie wyłączona, a dla wyjazdu z terenu JRG będzie pracować w trybie ostrzegawczym (pulsujące żółte światło).

Prace powinny zakończyć się w ciągu 3 miesięcy. Koszt to ponad 200 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
16.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro