Reklama
Reklama

Biedronki będą otwarte w niedzielę? Sieć testuje usługę pocztową

fot. mat. prasowe, archiwum
fot. mat. prasowe, archiwum

Biedronka testuje nową usługę.

Jak podał portal money.pl, należąca do Jeronimo Martins sieć testuje, wspólnie z Pocztą Polska, nową usługę. Dzięki niej markety będą mogły być otwarte w niedzielę.

Testy prowadzone są m.in. w jednej z placówek w Warszawie. Portal zapytał sieć czy są one przygotowaniami do zmian, które zapewnią wyłączenie z zakazu handlu w siódmy dzień tygodnia.

- Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa. Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską - w odpowiedzi biura prasowego Biedronki dla money.pl.

Od kilku tygodni było głośno o potencjalnych zmianach prawnych, mających uszczelnić zakaz handlu, który jest coraz skuteczniej omijany, odpowiedni projekt miał być nawet wkrótce złożony w Sejmie. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało jednak, że nie prowadzi żadnych prac w tym kierunku. Obecnie w niedziele otwarte są m.in. supermarkety sieci Intermarche czy duża część Żabek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro