Reklama
Reklama

Mniej miejsc parkingowych na kolejnej wildeckiej ulicy. Ale będzie kontraruch rowerowy

fot. ZDM
fot. ZDM

Chodzi o ulicę św. Czesława.

- Podobnie jak w przypadku ul. Żupańskiego, prace związane z wdrożeniem nowej organizacji ruchu na ul. św. Czesława zostały już częściowo wykonane. Chodzi o odcinek od ul. Różanej do ul. Wierzbięcice, gdzie nowe oznakowanie pojawiło się jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Teraz zmiany będą wprowadzane na pozostałym fragmencie ulicy, to jest od ul. Wierzbięcice do ul. Przemysłowej - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Ulica wciąż będzie jednokierunkowa, ale wprowadzony tu zostanie kontraruch dla rowerów. Co z parkowaniem? Nie mamy dobrej wiadomości dla kierowców. Po południowej stronie ulicy zachowane zostanie parkowanie skośne, a po północnej parkowanie skośne zostanie zastąpione przez parkowanie równoległe. - Ul. św. Czesława wejdzie ponadto w obszar objęty strefą ograniczonej prędkości "Tempo 30", co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa - dodaje.

Prace rozpoczną się tutaj w czwartek i tego samego dnia powinny się zakończyć. Wszystko zależy jednak od pogody. Co istotne, w trakcie czwartkowych prac na ulicy nie można parkować - auta tu pozostawione zostaną odholowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro