Reklama
Reklama

Otwarto schronisko dla zwierząt przy ulicy Kobylepole. Pomieści 300 psów i 300 kotów

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Na taki obiekt podopieczni schroniska czekali od lat.

Nowe schronisko powstało przy ulicy Kobylepole. Zamieszka tu do 300 psów i 300 kotów. Warunki będą tu nieporównywalnie lepsze niż te, w których mieszkańcy schroniska żyją obecnie. - Mam nadzieję, że to miejsce będzie służyło poznańskim czworonogom tylko tymczasowo, do momentu, gdy znajdą swój nowy dom i właścicieli - mówił na otwarciu Jacek Jaśkowiak.

W skład schroniska wchodzą dwa pawilony dla psów (jeden dla zwierząt zdrowych, a drugi dla zwierząt na kwarantannie), duża kociarnia z 18 pomieszczeniami, budynek biurowo-administracyjny, nowoczesna przychodnia weterynaryjna z osobną częścią dla psów i kotów, a także szpitalem, który pozwoli m.in. na zwalczanie chorób zakaźnych wśród kotów. Nie zapomniano tu także o dużym parkingu, czy dużych wybiegach dla psów.

Wykonawcą prac była firma Pekabex Bet, która ukończyła inwestycję przed terminem.

Dziś zwierzęta spędzają ostatnie chwile w schronisku przy ulicy Bukowskiej, które w tym miejscu działa od 1964 roku. To pierwsze schronisko w Polsce wybudowane od podstaw. - To obiekt o powierzchni 1 ha. Składają się na niego: 95 kojców adopcyjnych i 2 części przeznaczone do odbywania kwarantanny dla psów, 5 tymczasowych kontenerów dla kotów, budynek administracyjny ze szpitalikiem dla zwierząt, pomieszczenie dla wolontariuszy oraz wybieg dla psów. W ubiegłym roku schronisko zapewniło opiekę ponad 400 psom (w roku 2019 - ponad 650) i blisko 430 kotom; przeprowadzono około 200 adopcji psów i 300 kotów - zaznaczają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro