Reklama
Reklama

Tragedia w Niemczech: nożownik zabił polskiego kierowcę autokaru. Wśród pasażerów Wielkopolanie

fot. policja Niemcy
fot. policja Niemcy

Do zdarzenia doszło w pobliżu dworca w miejscowości Hof w Górnej Frankonii.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, dwa autokary jechały do Polski. W nocy z poniedziałku na wtorek zatrzymały się w Hof na postój. Tam doszło do awantury z 43-letnim mężczyzną, który pojawił się w pobliżu miejsca, w którym zaparkowały autokary. Najpierw awanturnik miał zaatakować jednego z pasażerów autobusu. Wtedy interweniował kierowca pojazdu - 63-latek. Wówczas 43-letni Niemiec zadał mu ciosy scyzorykiem - m.in. w szyję.

Niestety ciosy okazały się śmiertelne. Kierowcy nie udało się uratować. Sprawcę, który próbował uciec z miejsca zdarzenia, szybko zatrzymali wezwani na miejsce policjanci.

Już wiadomo, że 63-latek był pracownikiem firmy Sindbad, która wydała stosowne oświadczenie. Poinformowała w nim, że składa wyrazy współczucia bliskim zmarłego i pozostaje w kontakcie z jego rodziną. Pomoże też w kwestii opieki prawnej czy sprowadzenia zwłok mężczyzny do Polski.

Radio Poznań podaje, że wśród pasażerów autokaru było 5 Wielkopolan. Większość podróżnych wróciła już do Polski, pozostali, którzy składali zeznania, mają wrócić do kraju jeszcze dzisiaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro