Reklama

Wzruszony wieloletni prezes MPK przechodzi na emeryturę

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Wojciech Tulibacki prace w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym rozpoczął w 1977 roku.

Decyzja o przejściu na emeryturę doświadczonego prezesa została ogłoszona w kwietniu. Wówczas poinformowano też, że następcą Tulibackiego będzie Krzysztof Dostatni. To właśnie on wkrótce zostanie prezesem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Wojciech Tulibacki firmą zarządzał od 1998 roku, a w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym pracował od 1977 roku i przeszedł w niej przez wszystkie szczeble kariery. Dziś za pracę dziękował mu prezydent Poznania i miejscy radni. Oficjalne "przejęcie sterów" na fotelu prezesa MPK odbędzie się w tym miesiącu.

- Po 44 latach pracy dla MPK Poznań Sp. z o.o. Prezes Wojciech Tulibacki odchodzi na emeryturę. Trudno w to uwierzyć!!! Dziś podczas sesji Rady Miasta podziękowaliśmy mu za jego pracę i ogromne zaangażowanie. To m.in. dzięki niemu mamy dziś najlepszy transport publiczny w Polsce. 44 lata to tak naprawdę całe życie, które Prezes Tulibacki poświęcił Miastu. Nie obyło się więc bez wzruszeń. Wojciechu! W imieniu swoim i mieszkańców bardzo Ci dziękuję i liczę, że nadal będziesz nas wspierał swoją wiedzą i doświadczeniem! - napisał na Facebooku Jacek Jaśkowiak.

Tulibacki nie potrafił ukryć wzruszenia. Łamał mu się głos, a w oczach pojawiły się łzy. Mówił o swoich sukcesach, ale też o porażkach. Za największą uznał to, że nie udało mu się ochronić zajezdni przy ulicy Gajowej, która została sprzedana.

Nie jest wykluczone, że prezes MPK wciąż będzie pojawiać się w spółce, ale w innym charakterze. Jacek Jaśkowiak zaproponował mu, by zasiadł w radzie nadzorczej MPK Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro