Reklama
Reklama

Nowa kanalizacja nie działa, mieszkańcom podstawiono ToiToie. W całej miejscowości

Zdjęcie ilustracyjne | fot. summa / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. summa / pixabay.com

W Brennie na terenie powiatu leszczyńskiego mieszkańcy mają spory problem.

Brenno położone jest nad Jeziorem Breńskim, w pobliżu granicy z województwem lubuskim. To jedna z turystycznych miejscowości w okolicy, do której latem przyjeżdża sporo Wielkopolan. Niestety obecnie mieszkańcy mierzą się z poważnym problemem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak podaje TVP Poznań, w całej miejscowości stanęły przenośne toalety i to wcale nie z myślą o turystach. Ustawiono je dla mieszkańców, którzy nie mogą obecnie korzystać z własnych toalet. Powód? Nowa kanalizacja, wybudowana za 17 milionów złotych, nie działa prawidłowo. Nieczystości lądują w ogródkach mieszkańców, dlatego nie mogą używać domowych toalet.

Kanalizacja miała podciśnieniowo zasysać ścieki i kierować je do oczyszczalni, ale coś poszło nie tak. Wójt Wijewa w rozmowie z TVP Poznań zaznacza, że gmina, wykonawca inwestycji oraz pomysłodawca technologii robią wszystko, by rozwiązać problem. - Jesteśmy prawie pewni, że przełożenie tego rurociągu na nowo, zgodnie z najwyższymi wymogami i projektem, zupełnie rozwiąże ten problem - powiedział Mieczysław Drożdżyński.

Niestety, to potrwa. Mieszkańcy mają korzystać z przenośnych toalet... przez całe wakacje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro