Reklama
Reklama

Kórnik: mężczyzna zgłosił kradzież auta. Pojazd ukradł i rozbił na płocie jego 14-letni syn

Zdjęcie ilustracyjne | fot. kaboompics / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. kaboompics / pixabay.com

Chłopak pod osłoną nocy wybrał się z kolegą na przejażdżkę.

28 czerwca do policjantów z Kórnika zgłosił się mieszkaniec miejscowości, który wyjaśnił, że w nocy skradziono mu opla astrę. Samochód był zaparkowany przed domem, a rano okazało się, że zniknął. - Policjanci słysząc to, natychmiast zajęli się wyjaśnieniem sprawy i już po dwóch dniach od zgłoszenia przestępstwa ustalili, że w kradzież zamieszanych jest dwoje nastolatków - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Nieletnich zatrzymano. To 14-letni syn właściciela auta oraz jego 15-letni kolega. - 14-latek nie informując o tym rodziców, zabrał w nocy kluczyki od pojazdu, wyszedł na zewnątrz, gdzie czekał już na niego 15-letni kolega, po czym razem wsiedli i odjechali samochodem. Nieletni jeździli po okolicznych miejscowościach, a w trakcie podróży kilkukrotnie zamieniali się miejscami. Kiedy "za kółkiem" siedział 14-latek, w pewnym momencie w m. Łękno nie mając umiejętności i jadąc ze zbyt dużą prędkością, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w betonowy płot. Po tym zdarzeniu nastolatkowie porzucili samochód i wrócili do domów, nie informując nikogo o całym zajściu - dodaje.

Teraz koledzy staną przed Sądem Rodzinnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro