Reklama
Reklama

W co obecnie warto inwestować?

W sytuacji gdy oprocentowanie roczne lokat bankowych jest na poziomie 1-1,5% warto zastanowić się gdzie i jak najkorzystniej ulokować swoje oszczędności.

Niestety w przypadku lokat, obligacji skarbowych i funduszy obligacji, mając na uwadze oczekiwaną na ten rok inflację oraz ekstremalnie niskie stopy procentowe należy oczekiwać realnej straty z posiadanych środków. Patrząc w przyszłośc, gdy w 2022 roku lub kolejnym stopy procentowe zaczną rosnąć może to oznaczać jeszcze większe potencjalne straty.

Innym rozwiązaniem może być inwestowanie w zakup złota, ropy czy innych surowców. Jednak inwestycje w surowce powinny być planowane krótko- lub co najwyżej średnioterminowo.

Od marca ubiegłego roku Bitcoin (BTC) zanotował ogromne wzrosty, tak samo Ethereum (ETH) oraz inne kryptowaluty. Niektóre zyskały tylko w tym roku kilkaset procent. Dzięki spektakularnym wzrostom kryptowaluty wydają się bardzo dobrą inwestycją w 2021, ale nikt nie wie kiedy ta moda się skończy. Warto zastanowić się, czy tak duże wzrosty nie sprawią, że ceny walut krypto nie zaczną równie szybko spadać. Dzienna zmiana ceny ponad -5% lub +5% to tutaj norma, a to stwarza dużą niepewność dla potencjalnego inwestora.

Najbardziej stabilnym oraz zyskownym pozostaje i jest obecnie rynek nieruchomości. Oczekiwane inwestycje w 2021 według NBP roku dotyczyć będą właśnie i przede wszystkim nieruchomości.

Kupując tanio mieszkanie, przy jego odsprzedaży po roku można zarobić 5% lub więcej jego wartości. Warunkiem jest niska cena wyjsciowa mieszkania oraz ewentualne negocjacje z deweloperem zwłaszcza przy kupowaniu większej ilości mieszkań.

Dobrym przykładem na bezpieczną i zyskowną lokatę są mieszkania na Osiedlu Poznańskim. Osiedle zlokalizowane jest przy południowej granicy Poznania, blisko centrum, ale tuż przy lesie Nadleśnictwa Babki. Ceny mieszkań w standardzie deweloperskim kształtują się następująco: kawalerki od 139 tysiecy złotych, mieszkania 2pokojowe od 220 tysięcy, 3 pokojowe od 246 tysięcy, a 4 pokojowe apartamenty z dwoma tarasami można nabyć już za 330 tysięcy złotych. Co ważne przy zakupie za gotówkę mozna negocjować rabat do 5%. A co najważniejsze kupując tak tanio mieszkanie przy jego odsprzedaży można liczyć na pewny zysk od 5 do 10% wartości nieruchomości. Dla przykładu kupując mieszkanie 3 pokojowe z balkonem za cenę 266 tysięcy, po roku mozna je sprzedac za 280 tysięcy złotych lub więcej. Sam deweloper proponuje odkupienie mieszkania za cenę o 5% wyższą od ceny wyjściowej.

W swojej ofercie Osiedle Poznańskie posiada też mieszkania wykończone pod klucz.

Więcej informacji:
OSIEDLE POZNAŃSKIE
BIURO SPRZEDAŻY
Ul. Półwiejska 28/5
61- 888 Poznań
tel.: (61) 853 41 00
kom: 509 785 233
kom: 503 038 578
e-mail: [email protected]
[email protected]
www.osiedlepoznanskie.com.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro