Reklama

Co 4 maturzysta nie zdał egzaminu. W Wielkopolsce co 5 uczeń poległ na matematyce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

Są wyniki tegorocznych matur.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu podsumowała wyniki tegorocznych matur, które ponownie odbywały się w cieniu pandemii. Do egzaminu w naszym województwie podeszło 24 471 maturzystów, z czego ponad 14 tysięcy z liceów, a nieco ponad 10 tysięcy z techników. Egzamin zdało 77,5% uczniów, a więc co 4 maturzysta go nie zdał. Lepiej poszło licealistom - tutaj egzaminu nie zdał co piąty uczeń (zdawalność 82,3%). W technikach zdawalność wyniosła 68%. Do poprawki we wrześniu będzie mogło przystąpić 4148 uczniów. Dla porównania, w Polsce zdawalność wyniosła 74,5%. 81% w liceach oraz 64% w technikach.

Jak poszło wielkopolskim maturzystom z konkretnych przedmiotów? W przypadku języka polskiego egzamin zdało 96% uczniów. Gorzej jest z matematyką - tutaj egzamin zdało 80% przystępujących. Maturzyści nieźle poradzili sobie z językami obcymi. Z języka angielskiego egzamin zdało 94% uczniów, z niemieckiego 83%, a z włoskiego 100%. Ponownie lepsze wyniki osiągnęli licealiści. Szczególnie widać to na przykładzie matematyki. W liceach z tego przedmiotu zdało 84% uczniów, a w technikach 73%.

Jak przedstawiają się wyniki w Polsce? Z języka polskiego egzamin zdało 93% uczniów, z matematyki 79%, z angielskiego 94%, z niemieckiego 85%, a z włoskiego 96%

W sierpniu odbędą się egzaminy poprawkowe. Przystąpić mogą do nich uczniowie, którzy nie zdali egzaminu jedynie z jednego obowiązkowego przedmiotu. W przypadku "oblania" egzaminu z więcej niż jednego obowiązkowego przedmiotu - powtórka jest możliwa dopiero za rok.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro