Siatkarskie emocje nad Rusałką za nami

Przez cały weekend nad Rusałką odbywała się Lotto Plaża Wolności 2021.

Impreza, będąca jednocześnie eliminacjami mistrzostw Polski, przyciągnęła czołowych siatkarzy plażowych z kraju i zagranicy. Wszystko rozpoczęło się w piątek, kiedy wyłoniono 16 par żeńskich i męskich, które rywalizowały następnie o 26000 złotych i punkty do rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wśród pań zwyciężyły Dorota Strąg ze Szczecina i Jagoda Gruszczyńska z Wrześni, powtarzając tym samym sukces sprzed roku. W finale 2:0 pokonały one Magdalenę Saad i Agatę Wawrzyńczyk (2:0). Na najniższym stopniu podium stanęły Agnieszka Adamek i Aneta Kaczmarek. Czwarte miejsce zajęły Magdalena Rapacz-Matras oraz Sandra Szychowska, które z powodu kontuzji nie były w stanie dokończyć turnieju.

Bardzo dużo emocji przyniosło finałowe spotkanie turnieju męskiego. Michał Kądzioła i Marcin Ociepski pokonali ostatecznie 2:1 Piotra Janiaka i Jędrzeja Brożyniaka. Trzecie miejsce zajęli Czesi Jan Mrkous i Frantisek Pihera, którzy w ostatnim swoim spotkaniu 2:1 pokonali Jakuba Zdybka i Pawła Lewandowskiego.

Na zgrupowaniu pojawiła się także reprezentacja Polski niepełnosprawnych w siatkówce plażowej na stojąco. Oprócz treningów kadra wzięła udział w turnieju instytucji zaprzyjaźnionych z imprezą i zajęła w niej drugie miejsce za drużyną Policji.