Wimbledon: porażka Magdy Linette

Magda Linette przegrała 1:2 (7:5, 2:6, 4:6) z Paulą Badosą w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu.

Polka znów rozpoczęła mecz od straty gema i długo nie mogła odrobić tego punktu. Wszytko zmieniło się jednak przy stanie 5:4 dla Hiszpanki. Wtedy Linette wygrała trzy gemy z rzędu (dwukrotnie przełamując), gwarantując sobie triumf w całej partii.

W drugim secie poznanianka znowu szybko dała się przełamać i w pewnym momencie na tablicy wyników mieliśmy 0:4. Polka próbowała jeszcze wrócić do gry, prosiła też o przerwę medyczną że względu na problem z plecami, ostatecznie z seta cieszyła się jednak Hiszpanka.

W trzecim secie dla odmiany Linette szybko zyskała przełamanie i prowadziła 3:0, roztrwoniła to jednak i rywalka wyrównała. Kluczowy dla losów spotkania okazał się 9. gem, wygrany przez Hiszpankę.