Reklama
Reklama

Marsz Równości przeszedł przez Poznań. Policyjny śmigłowiec nad tłumami

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Marsz rozpoczął się o godzinie 17:00.

Marsz Równości wrócił do Poznania po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. To już siedemnasty Marsz Równości w Poznaniu i szósta edycja festiwalu Poznań Pride Week, który trwa od 26 czerwca. W programie jak zwykle przygotowano wiele wydarzeń - m.in. tęczowa impreza uliczna, wieczór sztuki drag w KontenerART, warsztaty psychologiczne, pokazy filmowe, piknik przed marszem na Placu Wolności.

Marsz rozpoczął się o godzinie 17. Uczestnicy wyruszyli z placu Wolności przejdą ulicami: Gwarną, Kościuszki, Półwiejską i Paderewskiego, po czym wrócili na plac Wolności. W tym roku zmieniamy formułę Marszu - zamiast mobilnych platform zorganizowaliśmy na trasie przystanki muzyczne - informują organizatorzy.

Jak informuje policja było bardzo spokojnie. Marsz już się zakończył. Uczestnicy wrócili na plac Wolności. Po drodze nie odnotowaliśmy żadnych incydentów. Było bardzo spokojnie - przekazał nam kom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. Funkcjonariusze przez cały czas zabezpieczali marsz. Nad Poznaniem latał też policyjny śmigłowiec.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro