Reklama
Reklama

Trwa przebudowa brzegów Warty

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Prace postępują.

Między innymi brzeg na wysokości osiedla Piastowskiego przy moście Królowej Jadwigi zyskuje zupełnie nowy wygląd. Można tu już zobaczyć kosze gabionowe wypełnione kamieniami. To właśnie z koszy gabionowych będzie teraz wykonana opaska Warty.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Pierwotnie planowano, że prace związane z usunięciem betonowej opaski na brzegach rzeki zakończą się w listopadzie bieżącego roku, ale będzie opóźnienie. Powód? Wysoki stan wody w Warcie, z jakim mieliśmy do czynienia na przestrzeni ostatnich miesięcy. - Inwestycja, realizowana wspólnie z RZGW - Wodami Polskimi, jest wsparta dofinansowaniem UE z WRPO i zakończy się w przyszłym roku, uwzględniając obecne przerwy w pracach - tłumaczył w kwietniu Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Miasto już zapowiada, że będzie chciało kontynuować prace na kolejnym odcinku - do mostu kolejowego Garbary. Chce wnioskować o dofinansowanie inwestycji w rządzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro