Reklama
Reklama

Marsz Równości już w sobotę. Zaprezentowano trasę

fot. Grupa Stonewall
fot. Grupa Stonewall

Uczestnicy o 17.00 wyruszą z Placu Wolności.

W Poznaniu trwa Pride Week, którego zwieńczeniem będzie sobotni Marsz Równości. To już siedemnasta edycja wydarzenia, które każdego roku przyciąga członków i sympatyków społeczności LGBT. Dziś ogłoszono trasę, jaką przejdą uczestnicy marszu. Z Placu Wolności ruszą ulicą 27 Grudnia w stronę Gwarnej, na Święty Marcin, a następnie skręcą w ulicę Kościuszki. Dotrą do ulicy Półwiejskiej, która przejdą do Szkolnej, Paderewskiego i ponownie na Plac Wolności.

- Marsz rusza z Placu Wolności i powraca w to samo miejsce. Ale to nie jedyny punkt, w którym warto pojawić się w tę sobotę. Przygotowaliśmy dla Was aż dwie sceny, na których równolegle będą się dziać super rzeczy - zapowiada Grupa Stonewall, która organizuje marsz.

Wydarzenia na Placu Wolności rozpoczną się już o 12.00. Na scenie zaprezentują się artyści, nie zapomniano też o strefie gastro oraz partnerów Pride Week. Marsz wyruszy o 17.00. Na 19.00 zaplanowano "Queerowy Maraton przed Lokum Stonewall, a na 20.00 "muzyczny after" na Placu Wolności. Wystąpią tu thekayetan, Avtomat oraz Reni Jusis. Impreza potrwa tu do 23.00, a następnie planowane są "aftery" w Lokum Stonewall, HAH Poznań oraz KontenerART.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro