Reklama

Właśnie ruszył nabór wniosków o 300+. Są zmiany

Zdjęcie ilustracyjne | fot. coyot / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. coyot / pixabay.com

Pieniądze przysługują uczniom na wyprawkę szkolną.

- Od 1 lipca świadczenie 300+ przysługujące w ramach rządowego programu "Dobry start" jest obsługiwane i wypłacane przez ZUS. Wnioski o tzw. 300+ dla ucznia na rok szkolny 2021/2022 można składać tylko elektronicznie - za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej - wyjaśnia Krystyna Michałek z ZUS.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

We wniosku konieczne jest podanie numeru rachunku bankowego, na który trafią pieniądze, maila oraz numeru telefonu. - Osoby, które złożą wniosek o 300+ dla ucznia przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@atia będą miały automatycznie założony swój profil na PUE ZUS. Informacje na temat wniosku i jego obsługi będą tylko na portalu PUE ZUS. Tam również będzie korespondencja w sprawie wniosku np. wezwanie do jego uzupełnienia lub dosłania załączników, a także informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia - dodaje.

Pracownicy ZUS pomogą w założeniu profilu na PUS ZUS, a także w wypełnieniu wniosku, ale co istotne - będą to robić w siedzibie ZUS lub w ramach dyżurów w innych instytucjach. Nie przyjdą więc do domu i nie będą zachęcać do złożenia wniosku. Mogą to robić potencjalni oszuści.

W całym kraju ze świadczenia "Dobry start" korzysta około 4,4 mln dzieci. Przysługuje każdemu dziecku uczącemu się w szkole do osiągnięcia 20. roku życia, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością - do osiągnięcia 24. roku życia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro