Reklama
Reklama

Na Piątkowie powstało 55 nowych mieszkań komunalnych

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Konkretnie przy ulicy Hulewiczów.

- Jako Miasto Poznań nie zwalniamy tempa - po oddaniu inwestycji przy ulicach Dymka, Zawady, Biskupińskiej czy Darzyborskiej, dziś debiutujemy inwestycją komunalną na terenie Piątkowa. To czterokondygnacyjny budynek, w którym znajduje się 55 lokali. Podziękowania dla zarządu ZKZL i dla Agrobeksu - nie jest dla mnie zaskoczeniem, że inwestycja została zrealizowana terminowo - mówi Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. - W ubiegłym roku skróciliśmy listę mieszkaniową - na wymarzone mieszkanie nie trzeba już czekać trzy lata, a niespełna rok - dodaje.

W nowym bloku powstały mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe o powierzchni od 35 do 60 metrów kwadratowych. W każdym z nich przygotowano łazienkę z kabiną prysznicową i umywalką, a także kuchnię z kuchenką i zlewozmywakiem. Na każdym piętrze znajduje się wózkarnia, a w obiekcie jest też jeden lokal użytkowy. - Poza mieszkaniami dla poznaniaków i poznanianek w budynku znajduje się prawie tyle samo mieszkań dla jerzyków. Na północnej i wschodniej elewacji zamontowano budki dla ptaków - w tym zakresie przyczyniamy się do zapewnienia bioróżnorodności Poznania. Tego typu działania realizujemy także na terenie innych inwestycji - zaznacza Tomasz Lewandowski, prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Wszystkie mieszkania w bloku są już przydzielone. Pierwsi najemcy już odebrali klucze do swoich nowych mieszkań. Wykonawcą prac była firma Agrobex, a inwestycja kosztowała 12 mln złotych. Przypomnijmy, że obecnie trwa budowa blisko 300 nowych mieszkań przy ulicy Opolskiej. Mają być gotowe najpóźniej na początku przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
26.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro