Reklama
Reklama

Andersia Silver zacznie piąć się w górę. "Etap 0 oddano z 2-miesięcznym wyprzedzeniem"

fot. Andersia Silver

Prace na budowie najnowszego poznańskiego biurowca idą zgodnie z planem.

- W obecnej chwili na terenie budowy trwa kosmetyka betonów zakonczonej cześci podziemnej. Podczas realizacji tego etapu wywieziono 47 000 m3 gruntu. Do wykonania konstrukcji podziemia zuzyto 15 230 m3 betonu i wbudowano ponad 1 600 ton stali zbrojeniowej. Generalny wykonawca przygotowuje sie do reorganizacji transportu pionowego, który umozliwi wzniesienie kolejnych 25 kondygnacji - informuje inwestor, Von der Heyden Group.

Wykonawcą prac jest PORR Polska, który deklaruje, że budynek zostanie ukończony w 2023 roku, a więc zgodnie z planem. Z dwumiesięcznym wyprzedzeniem ukończono etap 0, a więc konstrukcję poziomów znajdujących się pod ziemią. Znajdą się tutaj 244 miejsca parkingowe na 3 kondygnacjach.

Obiekt będzie mieć blisko 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej na 25 kondygnacjach. Będzie mieć 117,5 metra i stanie się najwyższym budynkiem w mieście. Już wiadomo, że w biurowcu działać będzie przedszkole dla dzieci pracowników najemców. - Budynek oferuje trzy typy wielkości powierzchni, dajac najemcom duze mozliwości kreowania aranzacji w zalezności od potrzeb. Oprócz tego w Andersii Silver znajda sie prysznice i szatnie dla rowerzystów, stacje ładowania hulajnóg i pojazdów elektrycznych dla pracowników oraz taras do wspólnego korzystania, a cześc fasady bedzie wyposazona w panele fotowoltaiczne. Andersia Silver ma otrzymac certyfikat LEED na poziomie Gold, co potwierdzi ekologiczne rozwiazania zastosowane na etapie projektu i budowy - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro