Reklama
Reklama

Podwyżka dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zmiany w wynagrodzeniu zajdą od 1 lipca.

Podwyżki są efektem porozumienia zawartego pomiędzy zarządem VW Poznań i OM NSZZ Solidarność. - Stawki wynagrodzenia zasadniczego zawarte w "Tabeli wynagrodzeń zasadniczych VWP" z dniem 1 lipca 2021 ulegają podwyższeniu o najbardziej aktualny prognozowany poziom inflacji na rok 2021 ogłoszony przez NBP. Poziom ten obecnie wynosi 3,1% i o tyle wzrastają płace w Volkswagen Poznań - informuje Patrycja Kasprzyk z VW Poznań.

Jak podkreśla Piotr Olbryś, szef OM NSZZ Solidarność VW Poznań, jeszcze w tym roku mają się rozpocząć kolejne negocjacje płacowe na kolejne lata.

Podwyżka oznacza, że zmieni się podstawa, od której wyliczane są bonusy i premie dla pracowników. - Pracownicy Volkswagen Poznań liczyć mogą na następujące dodatki: bonus wakacyjny w wysokości 100% wynagrodzenia zasadniczego, bonus świąteczny w wysokości do 70% wynagrodzenia zasadniczego, premie roczne, dodatki nocne, zmianowe i stanowiskowe oraz na pakiet świadczeń niefinansowych, np. stały dostęp do opieki medycznej i specjalistów w przychodniach zakładowych, czy pakiet medyczny PZU - dodaje Kasprzyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro