Reklama
Reklama

Ratownicy medyczni chcą podwyżek. Zapowiadają protesty

fot. Widz WTK
fot. Widz WTK

W środę ratownicy pojawią się przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu.

- Ze względu na brak realizacji naszych postulatów przez ostatnie lata i kolejnych Ministrów Zdrowia musimy nagłośnić problemy jakie dotykają naszego zawodu w obecnych, niełatwych czasach. Postulaty (nie zrealizowane przez lata przez kolejnych Ministrów Zdrowia):

1. Wzrost wynagrodzenia zasadniczego o kwotę dodatku MZ czyli o 1200 zł brutto do podstawy, do wysokości współczynnika co najmniej 0,95 dla wszystkich Ratowników Medycznych zatrudnionych na umowie o pracę w jednostkach finansowych ze środków publicznych, z równoczesnym zapewnieniem wzrostu stawek dla ratowników na umowach innych niż umowa o pracę (do końca lipca), zgodnie ze stawką godzinową zapewnioną dla ratownika medycznego zatrudnionego na umowie o pracę.

2.Wprowadzenie do tabeli współczynników osobnego punktu Ratownik Medyczny ze współczynnikiem 1,05 do końca 2021.

3 .Wprowadzenie Ustawy o Zawodzie i Samorządzie Ratowników Medycznych

4.Rozpoczęcie nowelizacji Ustawy o Systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne.

W razie braku realizacji postulatów, w terminie pilnym rozpoczniemy przygotowania do ogólnopolskiej akcji strajkowej z głównym założeniem absencji ratowników medycznych w ich miejscach pracy. Mając na uwadze ważność sprawy oczekujemy pilnej odpowiedzi. Pozostajemy z wyrazami szacunku w gotowości do spotkania - informuje Komitet Protestacyjny Innego Zawodu Medycznego.

Podobne akcje jak ta planowana w Poznaniu odbywać się będą w innych polskich miastach. Jeśli to nie poskutkuje, ratownicy mają po prostu przestać pracować.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
26.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro