Reklama
Reklama

Radny chce zamontowania fotoradarów na Starym Mieście

fot. SM / archiwum
fot. SM / archiwum

Osobówki i motocykle notorycznie przekraczają prędkość na niektórych ulicach w centrum.

Konkretnie ma chodzić o ulice Garbary, Kazimierza Wielkiego, Kościuszki, Krakowską, Królowej Jadwigi, Małe Garbary, Solną i Wolnica. - W ciągu dnia ulice te są często zakorkowane, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych. Wówczas samochody poruszają się powoli. Poza godzinami szczytu komunikacyjnego dochodzi jednakże do częstych przypadków rozwijania przez pojazdy nadmiernej prędkości, co jest niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu, a także powoduje nadmierny hałas, uciążliwy dla mieszkańców tej okolicy i dla instytucji znajdujących się w tej okolicy, w tym dla placówek zdrowotnych, oświatowych i wychowawczych - wyjaśnia w interpelacji do prezydenta Poznania radny Andrzej Rataj.

Zdaniem Rataja problemy są od lat znane władzom Poznania. - W efekcie podejmowano doraźne działania, które jednakże nie doprowadziły do trwałej poprawy sytuacji. Dlatego niezbędne jest wprowadzenie rozwiązań systemowych, do których należy zamontowanie i uruchomienie fotoradarów - urządzeń służących do wykrywania i rejestrowania przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów, dzięki czemu następnie mogą być stosowane odpowiednie sankcje. W tym celu powinny zostać podjęte właściwe działania z jednostką zarządzającą systemem fotoradarów - dodaje.

Rataj w interpelacji pyta, czy miasto dysponuje danymi, z których wynika, na których ulicach w centrum najczęściej przekraczana jest dozwolona prędkość, a także czy możliwe jest zamontowanie przy nich fotoradarów. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro