Reklama
Reklama

Lotto Plaża Wolności Poznań 2021 otwarta. Teraz czas na mistrzostwa Polski

fot. P. Rycher / Lotto Plaża Wolności
fot. P. Rycher / Lotto Plaża Wolności

Za nami pierwsza część imprezy Lotto Plaża Wolności Poznań 2021.

Rozgrywano podczas niej otwarte turnieje młodzieżowe, mikstów, żeńskie i męskie. Była to zapowiedź emocji, spodziewanych podczas nadchodzących mistrzostw Polski.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W kategorii mężczyzn do rywalizacji przystąpiły dwadzieścia cztery plażowe duety z województw: Wielkopolskiego, Pomorskiego oraz Dolnośląskiego. Przed turniejem wśród faworytów wymieniano Tomasza Jaroszczaka i Mikołaja Kaczmarka z Poznania oraz Adama Sobstyla i Igora Ciemachowskiego z Gdyni. Pierwszy z tych zespołów pewnie awansował do finału, drugi po porażce w pierwszym swoim spotkaniu spadł na prawą stronę turniejowej drabinki, ale z meczu na mecz prezentował się zdecydowanie lepiej - co pozwoliło awansować mu do spotkania o złoto. Miało ono bardzo widowiskowy przebieg, żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać wyraźnej przewagi. Pierwszą partię gospodarze wygrali 15:13 po asie serwisowym Jaroszczaka. W drugim secie przy stanie 15:14 Kaczmarek znakomicie zablokował rywala i mieszkańcy stolicy Wielkopolski zostali mistrzami Lotto Plaży Wolności Poznań 2021. - Szkoła siatkówki plażowej, którą prowadzę trenuje nad Rusałką, także można spokojnie powiedzieć że graliśmy u siebie - mówił Tomasz Jaroszczak, założyciel Beach Volleyball Academy. - Gra przy pełnych trybunach przy zachodzącym słońcu to czysta przyjemność - relacjonował na gorąco Mikołaj Kaczmarek. - Dziękuję rywalom, którzy wysoko postawili poprzeczkę w meczu finałowym, dzięki czemu kibice mogli podziwiać bardzo zacięte spotkanie - dodał.

W rozgrywkach pań od samego początku dwa zespoły prezentowały bardzo wysoką formę. Monika Gajtkowska i Gabriela Puławska oraz Weronika Antczak i Justyna Kozłowska pewnie awansowały do meczu finałowego, w którym 2:0 wygrały te pierwsze. W meczu o brąz Kinga Schraube i Klaudia Parczyńska zwyciężyły z Urszulą Bogacz i Natalią Bogdanowicz. - To był dla nas bardzo udany weekend, w sobotę zajęłyśmy pierwsze miejsce na Plaży Gotyku w Toruniu, dziś stanęłyśmy na najwyższym stopniu Lotto Plaży Wolności Poznań 2021 - mówiła zadowolona Gabriela Puławska. - Bardzo dobrze grało nam się w swoim mieście, mamy nadzieję że w przyszłym tygodniu w Mistrzostwach Polski nasza dyspozycja będzie równie wysoka jak dziś - dodała Monika Gajtkowska.

W turnieju mikstów zwyciężyli Karolina Kohut z Poznania i Aleksander Poznański z Nowej Soli.

W dniach 2-4 lipca nad Rusałkę przyjadą najlepsze żeńskie i męskie zespoły uprawiające siatkówkę plażową. Rywalizować będą o 24000 złotych oraz punkty rankingowe Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro