Reklama
Reklama

Strzeszynek: plażowicze zatrzymali mężczyznę. Pobił Ukraińca do nieprzytomności

fot. Spotted: MPK Poznań / FB
fot. Spotted: MPK Poznań / FB

Zdjęcie z interwencji policjanta nad Jeziorem Strzeszyńskim pojawiło się na facebookowym profilu "Spotted: MPK Poznań".

- Tymczasem na Strzeszynku jakaś grubsza afera - napisał autor zdjęcia. Jeden z internautów był świadkiem całej sytuacji. - Ten człowiek zaczął krzyczeć do grupy z Ukrainy, żeby wypiera**** i kopnął jednego w głowę, aż stracił przytomność - napisał w komentarzach pod zdjęciem Adrian. - Oczywiście bohater zaczął uciekać, ale udało się go złapać - dodaje. Z relacji internauty wynika, że agresywny mężczyzna był pijany i "szukał zaczepki". Gdy usłyszał, że grupa rozmawia po ukraińsku, "znalazł zaczepkę".

Marta Mróz z poznańskiej policji potwierdza, że do zdarzenia doszło w niedzielę przed 15.00. - Policjantów komisariatu wodnego poruszających się łodzią o incydencie poinformowali plażowicze, którzy zaczęli do nich machać. Wskazano im miejsce, w którym leży nieprzytomny, pobity mężczyzna. Udzielono mu pomocy medycznej. W pewnym momencie mężczyzna ocknął się i wyjaśnił, że został zaatakowany przez człowieka, który miał kierować w jego stronę hasła na tle narodowościowym - mówi. - Ten agresywny człowiek oddalił się z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany przez plażowiczów, którzy widzieli całe zajście. Nie wykonano badania alkomatem, ale czuć było od niego alkohol - dodaje.

Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie. Dziś będzie przesłuchiwany i ma usłyszeć zarzuty. Poszkodowany obywatel Ukrainy trafił pod opiekę karetki pogotowia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro