Reklama
Reklama

Starołęka bez tramwajów: przypominamy o zmianach w komunikacji

fot. ZTM
fot. ZTM

Przypominamy o zmianach w rejonie Starołęki.

Od soboty ta część miasta pozbawiona jest komunikacji tramwajowej, co w połączeniu z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Gołężyckiej oznacza spore utrudnienia.

Miasto zachęca do korzystania z pociągów Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) na odcinku Poznań Krzesiny - Poznań Starołęka - Poznań Dębina - Poznań Główny. Przez cały dzień mają one kursować co ok. pół godziny, a podróż do Poznania Głównego trwa 7 minut. Posiadacze biletów okresowych sieciowych ZTM ważnych w strefie A mogą bez dodatkowej opłaty podróżować pociągami spółek Koleje Wielkopolskie i POLREGIO na terenie Poznania. Pozostałe osoby mogą skorzystać z biletów jednorazowych kolejowych, m.in. Biletu Starołęckiego, które kosztują 4 zł normalny, 2 zł ulgowy i można je zakupić w kasach kolejowych oraz u drużyny konduktorskiej w pociągach bez dodatkowej opłaty. W pociągach nie obowiązują bilety jednorazowe czasowe ZTM, tPortmonetka oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych.

Co z liniami tramwajowymi? Do pętli tramwajowej Unii Lubelskiej, poza dojeżdżającymi tam stale liniami 5 i 11 skierowano również linię nr 7. Do Starołęki Małej dojeżdżają tramwaje linii nr 12 i 17.

Ponadto uruchomiono dwie dodatkowe linie "za tramwaj":
- Linia T5 będzie pełnić podstawową rolę komunikacji zastępczej - autobusy kursować będą co 5 minut w godzinach szczytu i co ok. 7-8 minut poza godzinami szczytu. Jej celem będzie zapewnienie pasażerom szybkiego i sprawnego skomunikowania pomiędzy węzłem Starołęka a węzłem Unii Lubelskiej. Na pętli Unii Lubelskiej możliwa będzie sprawna przesiadka "drzwi w drzwi".
- Na linii T4 autobusy będą kursowały z częstotliwością co 15 minut przez cały dzień i zapewnią komunikację wzdłuż ulicy Starołęckiej, a także, razem z linią nr 190, wzdłuż ulicy Zamenhofa na odcinku od ronda Starołęka do os. Piastowskiego.

Wszystkie szczegóły znaleźć można w komunikatach MPK i ZTM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro