Reklama

W poniedziałek rusza budowa nowej drogi rowerowej

fot. PIM
fot. PIM

Osiedle Ławica zyska nową drogę rowerową.

Chodzi o trasę wzdłuż ulicy Złotowskiej, która połączy ul. Rezedową oraz Miastkowską. Powstanie tam również chodnik. W sumie chodzi o 1,7 km drogi rowerowej.

- Prace związane z realizacją tej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji rozpoczną się na odcinku od ul. Rezedowej do ul. Owczej. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie je prowadził poza pasem jezdni, więc nie będą generowały utrudnień dla ruchu samochodowego. Jedynym ograniczeniem wprowadzonym na tym odcinku będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Prosimy kierowców o ostrożność - powiedział Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na skrzyżowaniu z ul. Rezedową droga rowerowa połączy się z istniejącym fragmentem wyprowadzonym z pobliskiego ronda. Na odcinku od ul. Rezedowej do ul. Perzyckiej chodnik i droga rowerowa będą rozdzielone. Planowana szerokość drogi rowerowej na tym fragmencie to 2 metry, natomiast chodnika - 1,5-2 metry (w zależności od uwarunkowań terenu). Z kolei pomiędzy Perzycką i Miastkową powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. Dalej nowa inwestycja połączy się z istniejącą infrastrukturą.

- W ramach zadania powstanie także kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. Owczej do ul. Perzyckiej i przebudowane zostaną przystanki autobusowe. Wyposażone będą w nowe wiaty oraz elementy małej architektury. Na odcinku wzdłuż ogródków działkowych, pomiędzy przystankami autobusowymi Złotowska-Działki a Owcza, zaplanowano miejsca odpoczynku z ławkami, stojakami rowerowymi i koszami na śmieci - zapowiada spółka PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro