Reklama

Tramwaj na Naramowice: duże zmiany w organizacji ruchu. Ul. Błażeja zostanie zamknięta

fot. PIM
fot. PIM

W nocy z piątku na sobotę dojdzie do sporych zmian w rejonie powstającej trasy tramwajowej.

Będą one dotyczyć ulic Błażeja, Naramowickiej, Murawa i węzła Lechicka/Naramowicka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, Ul. Błażeja zostanie zamknięta między ul. Naramowicką i Jasna Rola. Objazd poprowadzony zostanie nowo wybudowaną tzw. ul. Nową Stoińskiego w rejonie os. Łokietka i dalej przez ul. Jasna Rola. Dojazd do posesji nr 4 i 6 przewidziany jest od strony ul. Naramowickiej, od nr 10 wzwyż - od ul. Jasna Rola. Piesi i rowerzyści w dalszym ciągu będą poruszać się zamkniętym dla kierowców odcinkiem ul. Błażeja, nie będą jeszcze korzystać z tzw. ul. Nowej Stoińskiego ze względu na trwające prace wykończeniowe. - Zmieni się przejazd przez ul. Naramowicką na wysokości stacji paliw i sklepu Lidl - tym razem ruch będzie prowadzony wschodnią jezdnią. Zmiany nie będą dotyczyć rejonu skrzyżowania ul. Sarmacka/Nowa Naramowicka oraz Dworska/Karpia. Dojście do posesji przy ul. Naramowickiej 135 i stacji paliw będzie od ul. Sarmackiej, wzdłuż tzw. ul. Nowej Naramowickiej. Wjazd i wyjazd dla stacji paliw będzie w nowym miejscu - od łącznicy węzła Lechicka/Naramowicka - zapowiada PIM.

Gotowa jest już południowa łącznica dwupoziomowego węzła Lechicka/Naramowicka. 26 czerwca przełożony zostanie ruch w ciągu ul. Lechickiej. Kierujący od strony mostu Lecha w rejonie węzła trafią na rozjazd, gdzie wydzielone będą dwa osobne pasy ruchu do jazdy w prawo, w kierunku Naramowic oraz prosto ul. Lechicką. Dojazd do Piątkowa i os. Łokietka nadal możliwy będzie przez łącznicę przy stacji paliw i dalej tzw. ul. Nową Naramowicką. Ruch pieszych i rowerzystów nie zmieni się.

Zmiany zajdą też w rejonie stacji paliw (ruch w kierunku ul. Umultowskiej zostanie poprowadzony nową łącznicą przy ogródkach działkowych), a Lechickąna odcinku od ul. Murawa do wysokości stacji paliw będzie można przejechać jedynie w kierunku mostu Lecha.

- 26 czerwca rusza także przebudowa skrzyżowania ul. Lechickiej z ul. Murawa. Na ul. Murawa obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy do ul. Lechickiej - przy zachowaniu możliwości skrętu wyłącznie w stronę mostu Lecha. Zmiana dotyczy odcinka od wyjazdu z pętli autobusowej "os. Wichrowe Wzgórze". Wjazd przez ul. Murawa zostanie zamknięty, co wiążę się z otwarciem ul. Naramowickiej między ul. Lechicką a Serbską. Odcinek od ul. Lechickiej do ul. Włodarskiej będzie jednokierunkowy - w stronę południową, do ul. Serbskiej. Natomiast fragment od ul. Włodarskiej do ul. Serbskiej zostanie oddany do użytku dwukierunkowo. Na ul. Serbskiej w dalszym ciągu będzie dostępna północna jezdnia - dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 w nadal możliwy będzie od ul. Wilczak. Nie będzie przejazdu ul. Naramowicką w relacji północ-południe - zaznacza PIM.

- Nastąpi również zamknięcie przejazdu przez ul. Ziarnistą do ul. Naramowickiej, nadal nie będzie możliwy też przejazd przez ul. Włodarską. Dojazd i wyjazd do ul. Ziarnistej i Hawelańskiej będzie możliwy wyłącznie od ul. Lechickiej. Na skrzyżowaniu ulic Murawa/Lechicka wyłączone z użytku zostaną przejścia dla pieszych i przejazd rowerowy przed samą ul. Lechicką. Prosimy o korzystanie z przejścia drugą stroną ulicy, w rejonie wyjazdu z os. Wichrowe Wzgórze (przy bloku nr 13) - dodaje spółka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro