Reklama

Tramwaj na Naramowice: duże zmiany w organizacji ruchu. Ul. Błażeja zostanie zamknięta

fot. PIM
fot. PIM

W nocy z piątku na sobotę dojdzie do sporych zmian w rejonie powstającej trasy tramwajowej.

Będą one dotyczyć ulic Błażeja, Naramowickiej, Murawa i węzła Lechicka/Naramowicka.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, Ul. Błażeja zostanie zamknięta między ul. Naramowicką i Jasna Rola. Objazd poprowadzony zostanie nowo wybudowaną tzw. ul. Nową Stoińskiego w rejonie os. Łokietka i dalej przez ul. Jasna Rola. Dojazd do posesji nr 4 i 6 przewidziany jest od strony ul. Naramowickiej, od nr 10 wzwyż - od ul. Jasna Rola. Piesi i rowerzyści w dalszym ciągu będą poruszać się zamkniętym dla kierowców odcinkiem ul. Błażeja, nie będą jeszcze korzystać z tzw. ul. Nowej Stoińskiego ze względu na trwające prace wykończeniowe. - Zmieni się przejazd przez ul. Naramowicką na wysokości stacji paliw i sklepu Lidl - tym razem ruch będzie prowadzony wschodnią jezdnią. Zmiany nie będą dotyczyć rejonu skrzyżowania ul. Sarmacka/Nowa Naramowicka oraz Dworska/Karpia. Dojście do posesji przy ul. Naramowickiej 135 i stacji paliw będzie od ul. Sarmackiej, wzdłuż tzw. ul. Nowej Naramowickiej. Wjazd i wyjazd dla stacji paliw będzie w nowym miejscu - od łącznicy węzła Lechicka/Naramowicka - zapowiada PIM.

Gotowa jest już południowa łącznica dwupoziomowego węzła Lechicka/Naramowicka. 26 czerwca przełożony zostanie ruch w ciągu ul. Lechickiej. Kierujący od strony mostu Lecha w rejonie węzła trafią na rozjazd, gdzie wydzielone będą dwa osobne pasy ruchu do jazdy w prawo, w kierunku Naramowic oraz prosto ul. Lechicką. Dojazd do Piątkowa i os. Łokietka nadal możliwy będzie przez łącznicę przy stacji paliw i dalej tzw. ul. Nową Naramowicką. Ruch pieszych i rowerzystów nie zmieni się.

Zmiany zajdą też w rejonie stacji paliw (ruch w kierunku ul. Umultowskiej zostanie poprowadzony nową łącznicą przy ogródkach działkowych), a Lechickąna odcinku od ul. Murawa do wysokości stacji paliw będzie można przejechać jedynie w kierunku mostu Lecha.

- 26 czerwca rusza także przebudowa skrzyżowania ul. Lechickiej z ul. Murawa. Na ul. Murawa obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy do ul. Lechickiej - przy zachowaniu możliwości skrętu wyłącznie w stronę mostu Lecha. Zmiana dotyczy odcinka od wyjazdu z pętli autobusowej "os. Wichrowe Wzgórze". Wjazd przez ul. Murawa zostanie zamknięty, co wiążę się z otwarciem ul. Naramowickiej między ul. Lechicką a Serbską. Odcinek od ul. Lechickiej do ul. Włodarskiej będzie jednokierunkowy - w stronę południową, do ul. Serbskiej. Natomiast fragment od ul. Włodarskiej do ul. Serbskiej zostanie oddany do użytku dwukierunkowo. Na ul. Serbskiej w dalszym ciągu będzie dostępna północna jezdnia - dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 w nadal możliwy będzie od ul. Wilczak. Nie będzie przejazdu ul. Naramowicką w relacji północ-południe - zaznacza PIM.

- Nastąpi również zamknięcie przejazdu przez ul. Ziarnistą do ul. Naramowickiej, nadal nie będzie możliwy też przejazd przez ul. Włodarską. Dojazd i wyjazd do ul. Ziarnistej i Hawelańskiej będzie możliwy wyłącznie od ul. Lechickiej. Na skrzyżowaniu ulic Murawa/Lechicka wyłączone z użytku zostaną przejścia dla pieszych i przejazd rowerowy przed samą ul. Lechicką. Prosimy o korzystanie z przejścia drugą stroną ulicy, w rejonie wyjazdu z os. Wichrowe Wzgórze (przy bloku nr 13) - dodaje spółka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro