Reklama
Reklama

Duża akcja CBA wymierzona w nielegalny hazard. Zatrzymano 37 osób

fot. CBA

Akcję przeprowadzono w trzech województwach.

- Funkcjonariusze poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy współpracy z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Urzędem Celno-Skarbowym w Poznaniu prowadzą śledztwo dotyczące działania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej nielegalne gry hazardowe. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa mogła działać co najmniej od 2018 roku. Badany jest także wątek prania pieniędzy pochodzących z nielegalnych gier hazardowych w kwocie przekraczającej 50 mln zł - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Zatrzymano 37 osób na terenie Wielkopolski, Mazowsza, Kujaw i Pomorza. - Wśród zatrzymanych znalazły się osoby pełniące funkcje kierownicze w zorganizowanej grupie przestępczej. Przeszukano także kilkadziesiąt lokalizacji, w tym miejsca zamieszkania zatrzymanych i siedziby podmiotów gospodarczych wykorzystywanych w przestępczym procederze.

Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz przestępstwa określone w kodeksie karnym skarbowym. - Pięciu podejrzanych, na wniosek prokuratury, zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd. Wobec pozostałych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe, dozory połączone z zakazami opuszczania kraju, zatrzymaniem paszportu lub zakazem wydania paszportu. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15 - dodaje CBA.

W trakcie akcji zabezpieczono 0,5 mln złotych w gotówce, dokumentacją księgową oraz sprzęt elektroniczny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

33℃
19℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro