Reklama

Od soboty Starołęka bez tramwajów. Mieszkańcy przerażeni

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Obawiają się "armagedonu".

- Od jutra tramwaje nie dojadą do pętli na Starołęce. Będzie więcej pociągów, super, tylko więcej pociągów to częstsze zamykanie przejazdu kolejowego, który jest tu największym problemem. Czas zainwestować w helikopter, bo przez ten armagedon to człowiek osiwieje do końca wakacji - napisał do nas Czytelnik. Takie obawy ma więcej mieszkańców okolicy.

Przypomnijmy, od soboty do końca wakacji, a więc do 31 sierpnia, w rejonie zajezdni przy ulicy Fortecznej odbywać się będą prace związane z przebudową stacji trakcyjnej, a także swoje prace pod torowiskiem w ciągu Starołęckiej prowadzić będzie Aquanet. To oznacza, że tramwaje od strony centrum dojadą jedynie do pętli Starołęka Mała. Sytuację komplikuje trwająca przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Gołężyckiej.

Miasto poleca mieszkańcom korzystanie w czasie remontu z kolei. Od najbliższego poniedziałku do końca wakacji, a więc do 31 sierpnia, kursować będą dodatkowe pociągi Poznańskiej Kolei Metropolitalnej pomiędzy stacjami w Poznaniu: Krzesiny - Starołęka - Dębina - Poznań Główny. Pociągi tym samym mają kursować średnio co 30 minut.

Wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza - linia T5 dojedzie ze Starołęki do pętli tramwajowej na ul. Unii Lubelskiej, a T4 na osiedle Piastowskie.

Ze zmianami muszę się liczyć również kierowcy, ale organizacja ruchu kołowego ma się zmienić dopiero za tydzień. Po północnej stronie torów kolejowych na Starołęce, by zmniejszyć zatłoczenie skrzyżowania Starołęcka / Forteczna, ograniczony zostanie ruch samochodowy na Fortecznej w kierunku od Romana Maya do Starołęckiej. - Wjazd w tę stronę możliwy będzie jedynie dla autobusów oraz jako dojazd do posesji. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ulicy Fortecznej w ulicę Starołęcką. Dojazd dla samochodów do ulicy Starołęckiej będzie możliwy przez ulicę Romana Maya lub ulicę Unii Lubelskiej i Rondo Żegrze.

Na południu zmiany będą dotyczyć rejonu skrzyżowania Starołęcka / Książęca. - Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Książęcej - od Św. Antoniego do Starołęckiej oraz na ulicy Św. Antoniego - od Starołęckiej do Książęcej. Drugi pas na tych ulicach przeznaczony będzie dla autobusów jako buspas.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro