Reklama
Reklama

Szpital Kliniczny z Przybyszewskiego odwołuje część zabiegów. Przez brak pielęgniarek

fot. WTK / archiwum
fot. WTK / archiwum

O sprawie poinformowała nas Czytelniczka.

- Jestem w szoku! Mój tata miał mieć 23 czerwca zabieg w Szpitalu Klinicznym na dużą przepuklinę, a we wtorek dostajemy maila, że wszystkie zabiegi są odwołane i to nawet te onkologiczne! I to z powodu BRAKU PERSONELU! W głowie mi się to nie mieści. Co się dzieje z tą służbą zdrowia? - pyta Amelia.

Informację potwierdza szpital. - Część zabiegów jest przekładanych. Wynika to z problemów z kadrą medyczną. Dotyczy to kadry pielęgniarskiej, pielęgniarek instrumentariuszek. Przekładane są te zabiegi, które są możliwe do przełożenia w kontekście stanu zdrowia pacjenta - mówi w rozmowie z WTK Stanisław Szczepaniak, zastępca dyrektora Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego.

Jak zaznacza Szczepaniak, grafiki napięte są od pewnego czasu, ale obecnie sytuację komplikują urlopy, zwolnienia chorobowe, a także to, że ktoś odszedł z pracy. Sytuacja ma się jednak poprawić. - Mamy podpisaną umowę z grupą osób, która kończy naukę i jednocześnie przygotowanie do pracy w szpitalu. Pierwszą ulgę powinniśmy odczuć za miesiąc - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro