Reklama
Reklama

Ogromne zainteresowanie wyrobieniem paszportu. Oddziały paszportowe będą działać w soboty

archiwum | fot. WTK
archiwum | fot. WTK

W Poznaniu i Kaliszu.

Zbliżające się wakacje to zawsze czas, gdy mieszkańcy Wielkopolski ruszają do urzędu, by wyrobić paszport przed wakacyjnym wyjazdem. Aby ułatwić Wielkopolanom wyrobienie dokumentu, urzędnicy będą pracować także w soboty. - W najbliższą sobotę 26 czerwca i we wszystkie soboty lipca klienci oddziału paszportowego przy ul. ks. J. Wujka 1 w Poznaniu oraz delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu będą obsługiwani dodatkowo w godz. 7.30-15.00 - informuje Tomasz Stube z WUW.

Na sobotnie wizyty będzie można się umówić jedynie telefonicznie. W Poznaniu pod numerem 61 854 10 16, 61 854 10 51, a w Kaliszu pod numerem 62 760 83 18.

- Już od 1 stycznia klienci w oddziale paszportów w Poznaniu obsługiwani są w dni powszednie w wydłużonych godzinach, tj. w dni robocze od godz. 7.30 do godz. 18.00. Jest to obsługa dwuzmianowa. W czerwcu, oprócz wydłużenia godzin pracy, uruchomione także zostały dla klientów wnioskujących o paszport wolne soboty. Klienci rezygnujący z zarezerwowanej uprzednio wizyty paszportowej proszeni są o odwołanie wizyty tą samą drogą, którą dokonali jej rezerwacji. Zwolnione terminy są ponownie udostępniane pozostałym chętnym - zaznacza Stube.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
19.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro