Reklama
Reklama

W czwartek ponownie mogą pojawić się burze: jest ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia!

fot. Adam

IMGW informuje o nich w prognozie zagrożeń.

Obszar całej Wielkopolski został objęty przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozą zagrożeń na czwartek, z której wynika, że w całym województwie mogą występować burze. Ostrzeżenie nie zostało dotąd wydane.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Polscy Łowcy Burz ostrzegają, że w czwartek pogoda w kraju ponownie może być bardzo niebezpieczna. - Zwrotnikowa masa powietrza opuści nasz kraj, jej wyparcie z Polski będzie się wiązać z rozwojem silnych, a miejscami nawet niszczycielskich burz. Różne wyliczenia modeli numerycznych wskazują na różne scenariusze rozwoju gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Generalnie najsilniejsze burze tworzyć się będą wzdłuż wspomnianego pofalowanego frontu i przed nim: od woj. opolskiego, Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia przez Ziemię Łódzką, Mazowsze, Lubelszczyznę, Podlasie i częściowo woj. warmińsko-mazurskie. Podwyższone ryzyko silnych burz dotyczy także wschodniej części Dolnego Śląska, Wielkopolski i Kujaw. Na tę chwilę ciężko wskazać dokładniejsze lokalizacje rozwoju burz. Dużo zależy od umiejscowienia pofalowanego frontu atmosferycznego względem wyliczeń numerycznych - informują.

 • Aktualizacja
  środa, 23.06.2021 r., godz. 22.22
  Aktualizacja
  środa, 23.06.2021 r., godz. 22.22
  IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami dla części województwa wielkopolskiego. Konkretnie dla powiatów położonych na południe i wschód od Poznania. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad - czytamy w ostrzeżeniu, które obowiązuje od 4.00 do 11.00 w czwartek. IMGW już ostrzega, że sytuacja jest dynamiczna i kolejne ostrzeżenie może zostać wydane na noc z 24 na 25 czerwca.
 • Aktualizacja
  czwartek, 24.06.2021 r., godz. 07.11
  Aktualizacja
  czwartek, 24.06.2021 r., godz. 07.11
  Ostrzeżenie obowiązujące do 11.00 w czwartek rozszerzono na całe województwo.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro