Reklama
Reklama

W czwartek na Golęcinie ruszy rywalizacja najlepszych lekkoatletów kraju

fot. Marek Surdyk, archiwum
fot. Marek Surdyk, archiwum

W czwartek rozpoczną się 97. PZLA Mistrzostwa Polski.

Odbędą się na wyremontowanym niedawno obiekcie na Golęcinie. Atrakcyjna lokalizacja to jedno, ale kibice będą mogli podziwiać przede wszystkim najlepszych zawodników naszego kraju.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Dla lekkoatletów to nie tylko rywalizacja o medale mistrzostwa Polski, ale również jeden z elementów przygotowań do igrzysk w Tokio i ostatni tak poważny sprawdzian. Na listach startowych znaleźli się m.in. Patrycja Wyciszkiewicz - Zawadzka (bieg na 400 m), Joanna Fiodorow (rzut młotem), Piotr Lisek (skok o tyczce) czy Paweł Fajdek (rzut młotem).

Dokładny program minutowy imprez można znaleźć tutaj. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 15:00, a kwadrans później ruszy konkurs pchnięcia kulą kobiet. Następnie w tej samej konkurencji zmierzą się panowie, ponadto zobaczymy zmagania w trójskoku, rzucie oszczepem oraz konkurencje biegowe, na czele z dystansem 100 metrów.

W piątek i sobotę rywalizacja rozpocznie się o 9:00. 24 i 25 czerwca na trybunach zajętych będzie mogło być maksymalnie 25 proc. miejsc. 26 czerwca ograniczenia zostaną poluzowane, więc do sprzedaży trafiło 50 proc. wejściówek. Bilety można nabywać wyłącznie przez internet. Ceny jednodniowych zaczynają się od 20 złotych, poszczególne grupy mogą jednak liczyć na zniżki. Trzydniowy karnet to 50 (sektor A) lub 80 (sektor B) złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro