Reklama

Ulewa zdewastowała także niektóre poznańskie cmentarze. Trwa szacowanie strat

Cmentarz przy ul. Nowina | fot. Czytelniczka
Cmentarz przy ul. Nowina | fot. Czytelniczka

Wtorkowa ulewa okazała się problemem również na poznańskich cmentarzach.

W środę rano na problem zwróciła uwagę jedna z naszych Czytelniczek. - Około godziny 22 odwiedziłam po burzy cmentarz przy ul. Nowina. Jeśli macie tutaj bliskich, to konieczna jest wizyta. Mnóstwo pozapadanych pomników, skrzynek. Dużo szkód. Część nagrobków jest cała, lecz zapadnięta na jedną stronę, więc jeszcze bez ponoszenia szkód można uratować!Odwiedźcie bliskich! - apelowała.

Jak sprawa wygląda na cmentarzach komunalnych? - Niestety, deszcz wyrządził spore szkody - słyszymy w biurze cmentarza Miłostowo. - Jesteśmy w trakcie weryfikacji zniszczeń. Wszyscy nasi ludzie pracują, organizujemy ekipy remontowe. Niestety na rzeczy takie jak żywioły nie mamy wpływu.

Największy problem to podmyte groby, przede wszystkim w rejonach, gdzie kopane są one głębiej. Na szczęście, przynajmniej na chwilę obecną, szkód nie wyrządziły np. połamane gałęzie drzew.

Mniej pracy powinny mieć służby techniczne na Junikowie. Ekipy pracują od wczesnych godzin porannych i po wstępnych oględzinach nie stwierdzono poważniejszych zniszczeń. Należy jednak pamiętać, że do weryfikacji jest duży teren, więc na ostateczne podsumowanie trzeba poczekać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro